Piątek, 24.11.2017, imieniny: Emmy, Flory, Romana

„Rzepka” z dwójki najfajniejsza!

  • 1.09.2017, 10:32 (aktualizacja 01.09.2017 10:34)
  • A.M., UM
„Rzepka” z dwójki najfajniejsza!
Pełna humoru interpretacja „Rzepki” w wykonaniu pracowników inowrocławskiej podstawówki zdobyła główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Jak nie czytam, jak czytam”.

W czerwcu pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 wystawili na boisku szkolnym przedstawienie oparte na wierszu „Rzepka”. Odbyło się ono w ramach ogólnokrajowej akcji promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

Organizatorzy zadbali o to, aby ten dzień obfitował w wiele niespodzianek i sprawił dzieciakom dużo radości.

- Tak fantastyczne przyjęcie naszej akcji przez dzieci i rodziców, upewniło nas wszystkich w tym, że warto uczyć nie tylko w szkolnych ławkach. Przygotowanie akcji sprawiło nam wiele przyjemności, a to że dzieci czytają chętniej również w wolnych chwilach - też jest prawdą. Dla nas najważniejsze jest, żeby „Dwójka” była szkołą nowoczesną, otwartą i lubianą przez naszych uczniów - przekazała nauczycielka z inowrocławskiej „dwójki” Elżbieta Sińska.

W akcji wzięło udział blisko 600 osób, głównie uczniów, ale także rodzice, nauczyciele i absolwenci szkoły.

Kilka dni temu okazało się, że wystawione przedstawienie zdobyło główną nagrodę w konkursie.

- Nie spotkaliśmy się jeszcze z takim dystansem do siebie u pracowników szkoły. Uczniowie oglądający inscenizację „Rzepki” wiwatowali i tarzali się ze śmiechu. Trudno się dziwić, gdy klasy I-III widzą swoich nauczycieli tańczących na środku boiska w przebraniach żaby, bociana, czy babci „kici” . Zresztą grono pedagogiczne nie bawiło się gorzej. Poza tym było wspólne czytanie, piosenka, taniec z książką, puszczanie balonów z napisami, żywe maskotki i rodzinny piknik. Jedno jest pewne – gdy którykolwiek z uczniów pomyśli kiedyś o dniu czytania w szkole, od razu się uśmiechnie. Dokładnie o to nam chodziło – czytamy w uzasadnieniu werdyktu.

W nagrodzonej inscenizacji wzięli udział: Mała Rzepka - Zuzanna Królikowska, Duża Rzepka - Zdzisława Sołtys, Dziadek - Piotr Wojciechowski, Babcia - Anna Butryn, Wnuczek - Jacek Sucharski, Mruczek - Marcin Jaskrowski, Kicia - Daria Kot, Kurka - Renata Berent, Gąska - Katarzyna Wilińska, Bociek - Katarzyna Skibińska, Żabka - Natalia Bednarek, Kawka - Monika Frątczak, recytacja - Katarzyna Lewicka, koordynator akcji - Monika Frątczak, prowadząca - Elżbieta Sińska.

Pozostałe osoby zaangażowane w oprawę artystyczną: Krystyna Bogdan, Mirosława Lewandowska, Emil Stolarz, Jolanta Nawrocka, Paulina Trawińska, Żaneta Supryczyńska. Zumbę przygotowała Magdalena Musioł wraz ze swoim szkolnym zespołem tanecznym „Perełki”.

 

Na zdjęciach: Fragmenty czerwcowego przedstawienia. Film można zobaczyć na facebookowym profilu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Panny Maryi w Inowrocławiu 

A.M., UM
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wspaniały..
wspaniały.. 1.09.2017, 12:58
Wspaniały pomysł, tylko pogratulować.

Pozostałe

Advertisement