Piątek, 24.11.2017, imieniny: Emmy, Flory, Romana

MME: W ten weekend Kruszwica jest europejską stolicą wioślarstwa  

  • 2.09.2017, 22:51
  • A.M., nadesłane
MME: W ten weekend Kruszwica jest europejską stolicą wioślarstwa  
W sobotę i niedzielę - 2 i 3 września w Kruszwicy startują najlepsi młodzieżowi wioślarze Europy.  Od sobotniego poranka na Gople odbywają się pierwsze w historii Młodzieżowe Mistrzostwa Europy.

Kruszwica już po raz drugi w ostatnich kilku latach gości tak dużą imprezę. W 2011 roku zorganizowano tu Mistrzostwa Europy Juniorów. 
Także w sobotę odbyła się przeniesiona z piątku (ze względu na złe warunki atmosferyczne) oficjalna uroczystość otwarcia mistrzostw. W przemarszu wzięli udział przedstawiciele startujących w regatach reprezentacji, członkowie Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej, władze samorządowe m.in. Dariusz Kurzawa, Wicemarszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego; Dariusz Witczak, Burmistrz Kruszwicy i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego MME oraz Stefan Janeczek, członek zarządu Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich i prezes Klubu Wioślarskiego Gopło Kruszwica.

- Witam w Województwie Kujawsko – Pomorskim i pięknej Kruszwicy. Nasz region od lat znany jest ze sportów wodnych, szczególnie z wioślarstwa i tym bardziej cieszę się, że to tutaj odbywają się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Sportowcom życzę rywalizacji w duchu fair play, a wszystkim państwu, żeby od tego momentu Kruszwica kojarzyła się wam tylko z pozytywnymi wspomnieniami – powiedział Dariusz Kurzawa, Wicemarszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

- Witam wszystkich na pierwszych w historii Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Po raz kolejny tak prestiżowe wydarzenie sportowe odbywa się nad Gopłem. Sześć lat temu Kruszwica była pierwszym w historii gospodarzem Mistrzostw Europy Juniorów. Tamte zawody zakończyły się wielkim sportowym i organizacyjnym sukcesem. Po biegach, które odbyły się tutaj, już można powiedzieć, że te zawody także są na naprawdę wysokim poziomie – stwierdził Ryszard Stadniuk, przewodniczący Europejskiej Federacji Wioślarskiej i prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.     

Wyniki biegów MME Kruszwica 2017, sobota - 2 września: http://eos.wztw.hostingasp.pl/page_results/details.php?url=../results_pdf/2014/73___02-09-2017___European%20Rowing%20U23%20Championships/

A.M., nadesłane
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement