Piątek, 24.11.2017, imieniny: Emmy, Flory, Romana

Inowrocławianie sprzątają świat

  • 6.09.2017, 11:30
  • A.M., UM
Inowrocławianie sprzątają świat
Już niebawem, bo 15 września, w Inowrocławiu zostanie przeprowadzona akcja pod nazwą „Sprzątanie Świata”. Dla jej uczestników kupiono już tysiące worków i rękawic. 

Tegoroczna edycja przebiegała będzie pod hasłem: „Nie ma śmieci - są surowce”. Udział w niej zapowiedziały inowrocławskie przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne, które będą sprzątać tereny przyszkolne, pobliskie parki i skwery.
- To niezwykle ważna akcja, nie tylko ze względu na fakt, że dzięki niej Inowrocław jest jeszcze bardziej czysty, ale zwłaszcza z uwagi na jej walory edukacyjne. Młodzi ludzie niejako na własnej skórze przekonują się, jak wiele wysiłku trzeba włożyć w sprzątanie. Zachęcam wszystkich do włączenia się do akcji – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.
Miasto zakupiło, przy dofinansowaniu z powiatu, 2.500 worków w kolorze zielonym, z czarnym nadrukiem: „Sprzątanie Świata”, 800 worków do zbiórki szkła, tyle samo do tworzyw sztucznych oraz 800 worków na papier. Sprzątający świat będą mogli robić to w jednorazowych rękawicach, których kupiono 10 tysięcy.
Worki i rękawice zostaną rozdane placówkom, które zgłosiły chęć uczestnictwa w akcji.

A.M., UM
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement