Piątek, 24.11.2017, imieniny: Emmy, Flory, Romana

Biblioteka i KCK proszą w niedzielę do tanga

  • 11.09.2017, 18:56
  • A.M., BM
Biblioteka i KCK proszą w niedzielę do tanga
Tango (z łacińskiego tangere-dotykać) jest tańcem, który fascynuje ludzi na całym świecie. W niedzielę 17 września o godzinie 16.00 Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza i Kujawskie Centrum Kultury zapraszają do Muszli Koncertowej na unikalny pokaz: „Tańczy tango dlatego, że mu się należy”.

Na początek Julia Krzesińska i Adam Murawski, aktorzy z Inowrocławskiego Teatru Otwartego, kierowanego przez Elżbietę Piniewską, przedstawią fragmenty poezji Bolesława Leśmiana, opisujące dotyk dłoni zakochanej pary. Później Casa Buena, czyli poznańscy mistrzowie tanga: Agata Czartoryska i Michał Kaczmarek zaprezentują to, co w tangu najpiękniejsze. Każdy, kto przybędzie do Parku Solankowego, będzie mógł także posłuchać rad specjalistów i... zacząć tańczyć.

Na kontynuację przygody z tangiem Biblioteka zaprasza do Saloniku Literacko-Artystycznego (przy ul. Kilińskiego 16). O godzinie 19.00 rozpocznie się milonga z udziałem poznańskich tancerzy..

Imprezy są częścią Festiwalu „Zmyśmian”, który dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2017.

           Wstęp wolny.

A.M., BM
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement