Wtorek, 17.10.2017, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

Inowrocław wciąż przyjazny rowerzystom

  • 27.09.2017, 15:20
  • A.M., UM
Inowrocław wciąż przyjazny rowerzystom
Na ręce Prezydenta Ryszarda Brejzy złożono wyróżnienie, które niedawno otrzymało Miasto w konkursie „Gmina Przyjazna Rowerzystom”. Potwierdza ono wieloletnie starania o stworzenie jak najlepszej bazy dla turystyki rowerowej.

Przez komisję kolejnej już edycji ogólnopolskiego konkursu „Gmina przyjazna rowerzystom”, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, zostały docenione inwestycje i działania podejmowane w Inowrocławiu na rzecz promocji turystyki rowerowej.
W mieście powstają nowe odcinki ścieżek rowerowych, miejsca postojowe, oznakowywane są trasy rekreacyjne dla jednośladów, w tym roku otwarto wypożyczalnię rowerów, odbywają się imprezy dedykowane miłośnikom dwóch kółek.
Inowrocław otrzymał wyróżnienie w kategorii gmin miejskich od 50 do 100 tysięcy mieszkańców. Podobnym Miasto zostało uhonorowane rok temu.
Wyróżnienie przywieźli wczoraj do Inowrocławia Henryk Zajączkowski i Bogdan Lipiński z kruszwickiego PTTK, którzy gościli ostatnio w Kielcach na Międzynarodowych Targach Rowerowych, podczas których wręczano wyróżnienia.
- Cieszę się, że otrzymaliśmy takie wyróżnienie drugi rok z rzędu. Oznacza to bowiem, że nasze starania o uczynienie Inowrocławia miastem jak najbardziej przyjaznym rowerzystom są zauważane i doceniane. Obiecuję, że to nie jest nasze ostatnie słowo i sieć ścieżek rowerowych w mieście będzie systematycznie rozbudowywana – mówi  Prezydent Miasta Inowrocławia, Ryszard Brejza. 


Na zdjęciu: Inowrocławia Henryk Zajączkowski i Bogdan Lipiński po wręczeniu Prezydentowi Ryszardowi Brejzie wyróżnienia dla Inowrocławia.

A.M., UM
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement