Wtorek, 17.10.2017, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

Wroński pyta prezydenta m.in. o rzecznika

  • 4.10.2017, 15:13
  • A.M.
Wroński pyta prezydenta m.in. o rzecznika
Radny Marcin Wroński po wczorajszym magazynie śledczym Anity Gardas złożył interpelację do prezydent. Pełna treść poniżej.

Szanowny Pan

Ryszard Brejza 

Prezydent  Miasta Inowrocławia

 

Interpelacja

W programie pierwszym Telewizji Polskiej został wyemitowany Magazyn Śledczy Anity Gargas, w którym pokazany został układ polityczno-biznesowy w naszym mieście. Z przykrością muszę stwierdzić, że kolejny raz wystawiono Inowrocław na pośmiewisko. Nie chodzi mi tylko o pana prezydenta, który unikał dziennikarzy i zamykał się w pomieszczeniach ratusza. Zażenowanie budzi również postawa i ubiór rzecznika prasowego Agnieszki Chrząszcz-Stajszczak. Ekipa telewizyjna zauważyła, ze pani rzecznik, a zarazem naczelnik wydziału kultury udziela na terenie ratusza wywiady w dresie. Trzymając przy tym ręce w kieszeniach.

Urzędnika, a tym bardziej rzecznika prasowego powinien obowiązywać zbiór zasad, dotyczących odpowiedniego dopasowania ubioru do okazji. Jest to jeden z elementów savoir-vivre. Nie dopuszczalnym jest, żeby rzecznik prasowy występował w dresie, szortach, czy fartuchu. Obniża to powagę urzędu i psuje wizerunek miasta. 

Zwracam się do pana prezydenta o zwrócenie uwagi na ubiór swojego rzecznika prasowego. Może potrzebna jest konsultacja z wizażystą. 

Nie można wykluczyć, że pani Agnieszka Chrząszcz-Stajszczak za mało zarabia i nie stać jej np. na garsonkę. Proszę przeanalizować wysokość zarobków i podać ile w 2016 roku zarobiła brutto pani rzecznik.

W programie padł również zarzut, że pan prezydent zamykał się przed ekipą telewizyjną w pomieszczeniach ratusza. Jeżeli nie jest to prawda to proponuję przesłać zapisy z monitoringu do Telewizji Polskiej. Rozwieje pan wszelkie wątpliwości odnośnie wyjść i wejść do budynku. 

LINK do programu: https://www.youtube.com/watch?v=I3cZX0G3k1c&feature=youtu.be

 

Proszę o odpowiedź bez używania złośliwości w stosunku do mojej osoby, tak jak miało to nieraz miejsce.

 

Marcin Wroński

A.M.
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sympatyk Inowrocławia
sympatyk Inowrocławia 8.10.2017, 09:53
W prowincjonalnym miasteczku zatrudniają rzeczników z prowincjonalnymi obyczajami .A pan Marcin też się nie wysilił , by sprawdzić poprawną pisownię zwrotów obcojęzycznych . Powinno być '' Jest to jeden z elementów savoir - vivre 'u . " P.S.Może w Ratuszu powinien objąć stanowisko doradca etykiety ? Wszystkiego najlepszego mieszkańcom Inowrocławia !
jwe
jwe 5.10.2017, 23:19
A niby przed kim miałby uciekać? przed panią redaktor od "mgły smoleńskiej"? Program był tendencyjny , kto ma trochę rozumu, to tak stwierdził. Więc jak Prezydent mógł uważać, że jego wypowiedź będzie cytowana w całości, że nie zostanie zmanipulowana ?
uważny widz
uważny widz 8.10.2017, 13:24
jwe , tej Pani redaktor akurat tam nie było ! Masz więc zwidy albo nie oglądałeś tego a zabierasz głos .To zaś by świadczyło iż to TOBIE Pan Bóg poskąpił rozumu! A tak to już jest, pan Prezydent co innego myśli , co innego mówi i co innego robi.
Sól
Sól 5.10.2017, 13:36
Jeśli ucieka się przed niewygodnymi pytaniami, to widocznie ma się coś na sumieniu...
dlaczego....
dlaczego.... 4.10.2017, 18:05
Dlaczego Prezydent i Przewodniczący uciekali przed kamerami?
Ktoś odpowie na te pytanie?
Co maja do ukrycia?
PST
PST 4.10.2017, 16:31
Jest Pan żenujący, panie Wroński.
Nic....
Nic.... 4.10.2017, 16:20
Nic nowego - stare sprawy, które się ciągną i będą dalej się ciągnąć.
Jestem ciekawy co na ten reportaż odpowie p. Prezydent Brejza. Ale faktem jest, że obwodnica jest i została zrobiona do końca.

Pozostałe

Advertisement