Wtorek, 17.10.2017, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

Nie chcemy zmiany nazwy ulicy Alejnika

  • 6.10.2017, 11:58 (aktualizacja 06.10.2017 17:47)
  • A.M., nadeslane
Nie chcemy zmiany nazwy ulicy Alejnika
Z inicjatywy Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Inowrocławia Magdaleny Łośko, radni miejscy i powiatowi Platformy Obywatelskiej RP chcą zwrócić się do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z petycją ws. wstrzymania wszczętej przez Wojewodę procedury zmierzającej do zmiany nazwy ulicy Iwana Alejnika w Inowrocławiu. Pod petycją podpisali się mieszkańcy ulicy Iwana Alejnika - blisko pół tysiąca mieszkańców.

W petycji przygotowanej przez Wiceprzewodniczącą RMI Magdalenę Łośko radni podkreślają, że nazwa ulicy w żaden sposób nie propaguje komunizmu, w dodatku nie znajduje się na liście nazw do zmiany prowadzonej przez Instytut Pamięci Narodowej. Iwan Alejnikow (prawdziwe nazwisko) był zwykłym szeregowym żołnierzem, który zginął w styczniu 1945 r. na jednej z inowrocławskich ulic. Jego nazwisko nie może zostać uznane za propagujące komunizm tylko dlatego, że był on obywatelem innego państwa. 

W dwóch ostatnich dniach radni Platformy Obywatelskiej przeprowadzili wśród mieszkańców ulicy Iwana Alejnika zbiórkę podpisów pod petycją. Uzyskała poparcie blisko pół tysiąca mieszkańców z tej ulicy. Wyrażenie przez Pana Wojewodę chęci zmiany nazwy ich ulicy, zmuszanie inowrocławian do wymiany wszystkich dokumentów przy jednoczesnym braku konsultacji z jej mieszkańcami jest w ocenie radnych i mieszkańców nieeleganckie i niezasadne. Apelujemy do Pana Wojewody o wstrzymanie wszczętej przez niego procedury zmiany nazwy ulicy.

Osoby chcące podpisać się jeszcze pod petycją mogą to uczynić w sklepiku osiedlowym znajdującym się między Alejnika 11 / Alejnia 13 do poniedziałku do godziny 17.00.

W kontaktach z mieszkańcami, które prowadziłam przy okazji zbierania podpisów pod petycją zwracałam przede wszystkim uwagę no to, iż będzie trzeba zgłaszać zmianę formalności w wielu urzędach i tu nie chodzi o te podstawowe dokumenty tylko właśnie o te dodatkowe, których jest bardzo wiele.

Takie wnioski o dokonanie zmian w adresie będzie trzeba zgłosić między innymi w bankach, urzędzie skarbowym, ZUSie, w szkołach nie tylko tych inowrocławskich na poziomie samorządowym w przychodniach, szpitalach, sądach. Zapewne pojawi się jeszcze kilka innych instytucji, w których trzeba będzie dokonać tych zmian. Część instytucji będzie wymagało złożenia odrębnych wniosków na piśmie i nie wystarczy słowne zgłoszenie.

Uważam, że to nie jest dogodna sytuacja zwłaszcza dla osób starszych czy niepełnosprawnych.

I w takim rozumieniu niestety ale trzeba będzie dokonać zmian i wymiany dokumentów i wcale nie chodzi o dowód osobisty.

Niestety formalności nie ominą także przedsiębiorców, którzy osobiście będą zmuszeni zgłaszać zmiany.

Wspólnoty mieszkaniowe, zapewne wcześniej czy później będą musiały zmienić nazwę ulicy na elewacjach bloków z tym również wiążą się koszty.

 

A.M., nadeslane
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

olek
olek 6.10.2017, 19:03
Był nikim jego zasługą jest że zginął. Zmieńcie tę nazwę

Pozostałe

Advertisement