Wtorek, 17.10.2017, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

Nasza najsłynniejsza młoda piłkarka w ratuszu

  • 9.10.2017, 18:01
  • A.M., UM
Nasza najsłynniejsza młoda piłkarka w ratuszu
Jeszcze wczoraj Julia Maćkowiak wychodziła razem z Kubą Błaszczykowskim na murawę Stadionu Narodowego w Warszawie. Dziś wrażeniami z tego wydarzenia dzieliła się na spotkaniu z Prezydentem Miasta Ryszardem Brejzą.

Bez wielkiej przesady można napisać, że od wczoraj o Julii Maćkowiak mówi cały Inowrocław. Została ona laureatką konkursu, w którym zaproszono dzieci do udziału w dziecięcej eskorcie wyprowadzającej piłkarzy na mecz Polska - Czarnogóra na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Dziś do ratusza całą rodzinę Maćkowiaków – czyli rodziców oraz siostrę i brata - zaprosił włodarz, który sam wcześniej wspierał w konkursie inowrocławiankę, wysyłając SMS-y. Ryszard Brejza był ciekaw wrażeń z meczu, bo przecież wychodzenie na murawę i śpiewanie hymnu z polskimi piłkarzami wywołuje co najmniej dreszcze!

- Gratuluję tak wspaniałej przygody i wspaniałego reprezentowania Inowrocławia na meczu – powiedział Ryszard Brejza.

W podziękowaniu za godne reprezentowanie Inowrocławia prezydent wręczył młodej mieszkance torbę z atrakcyjnymi gadżetami miejskimi.

- Super prezenty! Niektóre na pewno już jutro zabiorę do szkoły – obiecała młoda piłkarka, grająca w UKS Szóstka jako napastniczka, która już podczas spotkania sprawdzała ich użyteczność.

Przypomnijmy, że wczoraj polscy piłkarze pokonali Czarnogórę 4:2 i tym samym zapewnili sobie udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata w Rosji.

Julka nie były jedyną inowrocławianką na tym meczu. Na trybunach można było dostrzec flagę z nazwą naszego miasta.

A.M., UM
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement