Wtorek, 17.10.2017, imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora

CBA w inowrocławskim urzędzie

  • 11.10.2017, 19:54 (aktualizacja 12.10.2017 10:47)
  • A.M.
CBA w inowrocławskim urzędzie
Dzisiaj do Urzędu Miasta Inowrocławia zawitało Centralne Biuro Antykorupcyjne. - Spokojnie jeszcze mnie w kajdankach pokazowo nie wyprowadzono, choć wiem jak się to marzy grupce moich przeciwników - mówi prezydent miasta. - Moją rodzinę przygotowałem na taki scenariusz. Dziś bycie prezydentem miasta to nie tylko zaszczyty i honory.

 

Komentarz Urzędu Miasta Inowrocławia.

Przypomnijmy: Najpierw była pierwsza wielomiesięczna kontrola CBA w urzędzie miasta, finał - do tej pory żadnych zarzutów korupcyjnych nie postawiono nikomu.

Zakończyła się również kilkutygodniowa kontrola Państwowej Inspekcji Pracy dotycząca niewykorzystania przez prezydenta urlopu wypoczynkowego.

Następnie TVP 1 wyemitował magazyn interwencyjny ze szczuciem na prezydenta Inowrocławia i robionymi jemu pośpiesznie zdjęciami, wykpiwaną rzeczniczką w stroju ciążowym, obwodnicą rzekomo niewybudowaną itp.

Dziś rozpoczął się kolejny element walki politycznej z wykorzystaniem służb specjalnych - CBA rozpoczęło kontrolę, tym razem z zakresu zamówień publicznych.

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, który w tym roku zdobył drugie miejsce w rankingu najlepszych prezydentów miast, musi być dla rządzących dziś Polską jakimś wielkim zagrożeniem skoro tyle czasu, służb i pieniędzy poświęca się na próbę zdyskredytowania i utrudnia się pracę włodarzowi miasta.

Spodziewamy się kolejnych podobnych akcji. Może tym razem jakiś desant komandosów ministra Macierewicza na ratusz? 

- 11 października 2017 roku funkcjonariusze gdańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wszczęli kontrolę procedur w przedmiocie udzielania i realizacji zamówień publicznych, których wnioskodawcą był Wydział Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia w latach 2015-2017. Przewidywany termin zakończenia czynności kontrolnych to połowa stycznia 2018r oku - informuje Piotr Kaczorek z CBA. 

A.M.
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

no...
no... 11.10.2017, 21:08
No to w Urzędzie się teraz nie nudzą.
ja
ja 12.10.2017, 18:17
tak, czekają jeszcze na oddziały Zomo, czarne berety i ONR
mieszkaniec
mieszkaniec 13.10.2017, 07:17
sprowadzi je zapewne sprzedajny pseudo referent

Pozostałe

Advertisement