Czwartek, 23.11.2017, imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa

Oświadczenie radnego Jacka Olecha

  • 23.10.2017, 16:41
  • A.M.
Oświadczenie radnego Jacka Olecha
Dzisiaj radny powiatowy Jacek Olech przesłał oświadczenie w sprawie stałej organizacji ruchu drogowego dla CH LIDL przy ul. Prymasa Józefa Glempa.

Jacek Olech
Radny Powiatu Inowrocławskiego

OŚWIADCZENIE

W dniu dzisiejszym (23 październik a 2017 r.) uczestniczyłem w posiedzeniu Powiatowej komisji ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która miała wydać opinię n/t stałej organizacji ruchu drogowego dla CH LIDL przy ul. Prymasa Józefa Glempa.

W czasie obrad Komisji oprócz aspektów technicznych związanych z nieprawidłowościami połączenia zatoki przystankowej z pasem wjazdowym po raz kolejny zgłosiłem problematykę bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu.

Moim zdaniem zwiększone potoki pojazdów dojeżdżające do CH LIDL w znacznym stopniu zwiększą kolizyjność tego skrzyżowania.

Komisja otrzymała również dokument o który zabiegałem od kilku miesięcy a który moim zdaniem powinien być podstawowym dla określenia stałej organizacji ruchu p.t. Badanie i prognoza ruchu na skrzyżowaniu ulic Niepodległości -  Wojska Polskiego – Glempa oraz Glempa – Staropoznańska – Staropoznańska – Gwarków w Inowrocławiu.  (pisownia oryginalna). 

Z tego dokumentu wynika, że inwestor przyjął do swoich symulacji drogowych 400 pojazdów na dobę i taka ilość pojazdów ma wg inwestora wjeżdżać na teren parkingu LIDL w ciągu doby. Biorąc pod uwagę tylko doświadczenie konsumenckie wyraziłem zdanie odrębne nie zgadzając się z tym aby na teren parkingu H LIDL wjeżdżało niewiele ponad 20 pojazdów na 1h.

Zapytałem przedstawicieli Prezydenta Miasta Inowrocławia Pana Ryszarda Brejzy czy takie opracowanie było wśród zebranego materiału dowodowego przed wydaniem decyzji lokalizacyjnej którą wydał już Pan Prezydent. Okazało, że Prezydent Miasta Inowrocławia przeprowadził całe postępowanie i uzgodnił miejsce i geometrię zjazdu bez takiego dokumentu. Tym samym nie zadbał o bezpieczeństwo użytkowników tego skrzyżowania.

W związku z tym złożyłem wniosek o przekazanie kopii opracowania prognozy ruchu drogowego dla ewentualnego wznowienia postepowania i określenia na nowo warunków zjazdu publicznego dla skompensowania wzrostu ilości pojazdów po otwarciu CH LIDL.

Zwróciłem się do obecnego przedstawiciela CH LIDL ze stwierdzeniem , że to wstyd dla tak dużej firmy która chce  robić biznes w Inowrocławiu a nie chce partycypować w kosztach podniesienia poziomu bezpieczeństwa na tym trudnym skrzyżowaniu.

Uwaga. Przedstawiciel CH LIDL zaprzeczył mojemu twierdzeniu o braku woli partycypacji finansowej dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu, dodając, że przecież ma już wszystko uzgodnione z Panem Prezydentem a nikt go przy tym o udział finansowy nie prosił. Tym jednocześnie samym zadeklarował udział finansowy dla poprawienia bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu.

Konkludując. Prezydent Miasta Inowrocławia pan Ryszard Brejza otrzyma opracowanie prognozy o które zabiegałem a którego nie było w Urzędzie Miasta przy wydaniu decyzji.  Pan Włodzimierz Figas wicestarosta powiatu wystąpi do CH LIDL i do Prezydenta Miasta z propozycją wspólnej inwestycji, która poprawi poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego na tym skrzyżowaniu.

Z poważaniem

Jacek Olech

A.M.
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement