Czwartek, 23.11.2017, imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa

Ukraińscy samorządowcy goszczą w Inowrocławiu

Ukraińscy samorządowcy goszczą w Inowrocławiu
Kilkunastu prezydentów, burmistrzów, dyrektorów departamentów oraz innych wysokich urzędników ukraińskich gości dziś w Inowrocławiu. Interesują się funkcjonowaniem ratusza, zwłaszcza sposobem obsługi interesantów oraz poszukiwaniem inwestorów.

Gości powitał Prezydent Miasta Ryszard Brejza. Włodarz wyraził radość z faktu, że zagraniczni goście byli zainteresowani właśnie Inowrocławiem, który został rekomendowany za pośrednictwem Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

- To dla nas wielki zaszczyt gościć tak mocną ekipę fachowców z zaprzyjaźnionego kraju i móc pokazać im, w jakich dobrych warunkach potrafimy przyjąć interesantów oraz jakie mamy sposoby na współpracę z przedsiębiorcami i przyciąganie inwestorów – mówi Prezydent Ryszard Brejza.

W programie pobytu ukraińskich gości znalazły się wizyta w Biurze Obsługi Inwestorów, Biurze Obsługi Interesantów i Kontroli, a także rozmowy o opracowywaniu ofert inwestycyjnych miasta, czy pomysłach na wspieranie przedsiębiorców w fazie przygotowywania i realizacji inwestycji. 

W gronie gości, którzy dziś odwiedzili Inowrocław, są m.in. włodarze i szefowie wydziałów z takich miast jak Kijów, Zaporoże, Kołomyja, Berdiańsk, Dolina, Żmerynka, Horiszni Pławni, czy Połtawa.

Obecnie na Ukrainie trwa proces konsolidacji terytorialnej, czyli łączenia małych gromad, a decentralizacja fiskalna zwiększyła budżety samorządów o 40 procent. Ukraińskie samorządy przejmują coraz więcej zadań, dawniej zastrzeżonych dla administracji rządowej, wzorując się na polskim modelu.
Dzisiejsza wizyta, która stanowi formę wsparcia dla tej reformy, odbywa się na zaproszenie Fundacji Solidarności Międzynarodowej na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement