Czwartek, 23.11.2017, imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa

Starostwo podrzuca "kukułcze jajo" Miastu

  • 27.10.2017, 19:42
  • A.M., UM
Starostwo podrzuca "kukułcze jajo" Miastu
Podczas dzisiejszej sesji Radni Powiatu Inowrocławskiego podrzucili Miastu „kukułcze jajo”. Mowa o  przekazaniu Miastu ulic wymagających generalnego remontu lub przebudowy - informuje Urząd Miasta w Inowrocławiu.

 

W związku z oddaniem do użytku obwodnicy, starosta otrzymał w ostatnim czasie pod zarząd ulice, które były dotąd krajowymi – ulicę Poznańską do skrzyżowania oraz ulicę Stanisława Staszica. Prawo pozwala, że tak „obdarowany” samorząd ma możliwość przekazania innych ulic Miastu. Tyle, że Powiat otrzymał ulice wyremontowane, a oddać Miastu zamierza ulice w większości zaniedbane, wymagające od wielu lat kosztownego remontu. Chodzi o ulice: Solankową (na odcinku od Wilkońskiego do Roosevelta), początkową część ul. Toruńskiej, Średnią, Poznańską (od Szerokiej do Staszica), Narutowicza (Magazynowa – Roosevelta), Wawrzyniaka, Dubienka, Sikorskiego, Okrężną, Świętokrzyską, Wojska Polskiego (800-lecia Inowrocławia – Rąbińska), Marulewską, Św. Ducha (3 Maja – Działowa), Cegielną i Szymborską (Świętokrzyska – Marulewska).

Jest to jedyny w Polsce znany nam przypadek, w którym przekazywane są ulice w większości kompletnie zniszczone. Prezydent Inowrocławia zamierza podjąć kroki prawne, aby uchronić Miasto przed ponoszeniem znacznych kosztów remontów podanych ulic. Szkoda, że na skutek krzywdzącej decyzji władz powiatu, Prezydent Inowrocławia zmuszony jest występować na drogę prawną.

 

W zastępstwie rzecznika prasowego

Beata Zarzycka

Urząd Miasta Inowrocławia  

A.M., UM
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

I tym....
I tym.... 27.10.2017, 20:44
I tym razem Prezydent ma rację.

Pozostałe

Advertisement