Czwartek, 23.11.2017, imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa

Radni spełniają marzenia

  • 29.10.2017, 22:14 (aktualizacja 30.10.2017 10:56)
  • slawomir_szeliga
Radni spełniają marzenia
Radni powiatowi podjęli uchwałę o przekazaniu piętnastu odcinków ulic do zasobów miejskich. Wygląda na to, że został uczyniony kolejny krok, aby spełnić ratuszowe marzenia o zarządzaniu wszystkimi drogami w mieście.

Wśród inowrocławskich traktów komunikacyjnych znalazł się również fragment ulicy Solankowej od Wilkońskiego do Roosevelta. Siedem lat temu Prezydent Inowrocławia chwycił tam za grabie by "pokazać jak się dba o zieleń".

Powiat poinformował o ustawowych kryteriach wyboru przekazanych ulic. Zgoła inaczej postrzega tę sprawę miejski rzecznik "w zastępstwie". Do lokalnych mediów przekazano komunikat o "kompletnie zniszczonych" i "zaniedbanych" ulicach oraz "wymagających od wielu lat kosztownego remontu".

Samorządowa pamięć podpowiada mi, że niektóre z nich były przedmiotem wspólnej, powiatowej i miejskiej troski. Dotyczyło to ulicy Świętokrzyskiej oraz odcinka Szymborskiej i Cegielnej. Powiat Inowrocławski wyasygnował środki budżetowe na remont Marulewskiej, Narutowicza, Toruńskiej czy Wojska Polskiego. Ulica Św. Ducha ma obecnie trzech zarządców. Jakiś  czas temu przekonywano nas do idei "jedno miasto - jeden gospodarz"...

Mianem "kukułczego jaja" trudno też nazwać osiedlowe ulice na Nowym. Z pewnością "nie łączą miast będących siedzibami powiatów z siedzibami gmin oraz siedzib gmin między sobą". Choć połączył oba samorządy spacer po odnowionym chodniku na ulicy Sikorskiego.

slawomir_szeliga
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement