Czwartek, 23.11.2017, imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa

Skorzystaj z bezpłatnych badań w zakresie wykrywania zakażeń wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C

  • 30.10.2017, 17:39
  • A.M., UM
Skorzystaj z bezpłatnych badań w zakresie wykrywania zakażeń wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C
Trwają zapisy na bezpłatne badania w zakresie wykrywania zakażeń wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C realizowane w ramach „Programu Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko-Pomorskim”.

Na badania można zapisywać się osobiście w Referacie Promocji Zdrowia Urzędu Miasta Inowrocławia (al. Henryka Sienkiewicza 1, pokój nr 5) od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00. Więcej informacji o badaniach pod numerem telefonu: 52-35-55-517.

 Program finansowany przez Miasto Inowrocław oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie, adresowany jest do inowrocławian, którzy nie byli wcześniej badani w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu B i C oraz niezakażonych wirusem HBV lub HCV. Można być jednak przebadanym po raz kolejny, w przypadku jeżeli u kogoś nastąpiło ryzyko zakażenia, np. udzielał pomocy poszkodowanym w wypadku i taka osoba miała styczność z krwią.

Warto wiedzieć, że wirusowe zapalenie wątroby typu B i C to jedno z największych zagrożeń epidemiologicznych na świecie, a nieleczone może prowadzić do marskości i raka wątroby. Ryzyko zakażenia wzrasta w trakcie nieprawidłowo wykonywanych prostych procedur w placówkach ochrony zdrowia (np. leczenie szpitalne; drobne zabiegi takie jak zastrzyk, pobieranie krwi; procedury chirurgiczne, np. szycie skóry, usuwanie znamion; procedury stomatologiczne, np. wyrwanie zęba; procedury diagnostyczne, np. gastroskopia) lub w placówkach niemedycznych (np. manicure, pedicure, strzyżenie, golenie, kolczykowanie). Ryzyko zakażenia występuje m.in. także u pracowników ochrony zdrowia, służb mundurowych.

 

A.M., UM
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement