Czwartek, 23.11.2017, imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa

Biletomat na dworcu PKP rozwiązaniem na długie kolejki do kasy?

  • 2.11.2017, 15:09 (aktualizacja 02.11.2017 15:11)
  • A.M.
Biletomat na dworcu PKP rozwiązaniem na długie kolejki do kasy?
We wrześniu br. Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Inowrocławia Magdalena Łośko oraz radny Patryk Kaźmierczak zwrócili się do władz PKP S.A. z interpelacją dotyczącą montażu biletomatu na dworcu PKP w Inowrocławiu.

Radni zwracali uwagę na fakt, że kasy biletowe na inowrocławskiej stacji kolejowej nie są czynne przez całą dobę, a w ciągu dnia następują przerwy w ich pracy. Od kilku miesięcy często zdarzają się sytuacje, gdy na dworcu PKP tworzą się długie kolejki i pasażerowie nie zdążą zakupić biletu na dany pociąg. Biletomaty są urządzeniami montowanymi na dworcach kolejowych w całej Polsce, są bardzo proste w obsłudze, a operacja zakupu biletu trwa zazwyczaj nie dłużej niż dwie minuty. W dodatku PKP za korzystanie z biletomatów nie pobiera żadnych dodatkowych opłat. 

W interpelacji radni Magdalena Łośko i Patryk Kaźmierczak podkreślili, że należy stworzyć inowrocławianom dostęp do całodobowej i szybkiej formy zakupu biletów. W ich ocenie montaż biletomatu na inowrocławskim dworcu zmniejszy kolejki i rozwiąże występujący od pewnego czasu problem. Radni obecnie czekają na stanowisko i odpowiedź spółki kolejowej odpowiedzialnej za montaż biletomatów.

 

A.M.
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement