Czwartek, 23.11.2017, imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa

Dzieci poznawały na czym polega służba w mundurze

  • 10.11.2017, 12:12
  • A.M.,KPP
Dzieci poznawały na czym polega służba w mundurze
Szereg wiadomości i zagadnień o bezpieczeństwie miały okazję poznać dzieci z Brześcia gmina Kruszwica. To za sprawą policjantów z Kruszwicy i Inowrocławia.

W miejscowości Brześć mieści się świetlica, w której spotykają się dzieci i spędzają pożytecznie czas. Ostatnio zawitali tam z wizytą edukacyjną policjanci sierz. szt. Mariola Witoń i asp. Krzysztof Fabiański.

Mundurowi przekazali im informacje o zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz uczyli numerów alarmowych. Kreowanie właściwych postaw w sytuacji różnych zagrożeń, także było tematem spotkania. Dzieci były zainteresowane tym, czym zajmują się policjanci i jakie mają wyposażenie do służby. Dlatego frajdą dla nich było, gdy mogli choć na chwilę przymierzyć elementy policyjnego wyposażenia.

Tego typu spotkania prowadzone przez policjantów powiatu inowrocławskiego mają na celu nie tylko edukację ale też utrwalenie u dzieci postaw, że policjanci to osoby niosące pomoc. Spotkanie w Brześciu zakończyło się bardzo miło, bo dzieci otrzymały odblaski, książeczki oraz słodycze. Policjantom za spotkanie dzieci podziękowały kwiatkiem i uśmiechami.

A.M.,KPP
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement