Czwartek, 23.11.2017, imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa

Jak dom zbudować - technik budownictwa wie!

  • 13.11.2017, 19:50
  • A.M., ZSP5
Jak dom zbudować - technik budownictwa wie!
Na lekcji technologii i organizacji w „Budowlance” przyszły technik budownictwa uczy się wykonania budynku od fundamentów po dach.

Na ostatniej lekcji uczniowie klasy III a poznawali rodzaje więźby dachowej. Pomocami dydaktycznymi były modele wykonane przez już teraz absolwentów szkoły. Tak więc młodsze pokolenie budowlańców uczy się od starszego. Technik budownictwa jest zawodem wiodącym i najstarszym w ZSP nr 5. To zawód z wielką tradycją i duma szkoły.

W „BUDOWLANCE” MURUJĄ I TYNKUJĄ

Uczniowie „Budowlanki” w Inowrocławiu podczas zajęć praktycznych prowadzonych w pracowni robót murarskich i tynkarskich , co tydzień z wielkim zapałem doskonalą swe umiejętności pod bacznym okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych. Uczą się wykonywania robót murarskich i tynkarskich. Realizują zadania spełniające wymagania i standardy egzaminacyjne w ramach kwalifikacji B.18. Jest to pierwsza kwalifikacja w zawodzie technik budownictwa. Wymaga od uczniów wiedzy i umiejętności z zakresu wykonywania robót murarskich i tynkarskich. W zajęciach uczestniczą również dziewczęta, które radzą sobie z kielnią nie gorzej niż chłopcy! Wszystkim należą się słowa pochwały. Powodzenia na egzaminie.

A.M., ZSP5

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement