Czwartek, 23.11.2017, imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa

Mechan w XXV Olimpiadzie Informatycznej

  • 14.11.2017, 18:22
  • A.M., E.H.
Mechan w XXV Olimpiadzie Informatycznej
13 listopada zakończył się dla szkół średnich I etap XXV zawodów programistycznych znanych jako Olimpiada Informatyczna. Konkurs ten corocznie odbywa się pod egidą Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Jego celem jest , jak czytamy na stronie www.oi.edu.pl „umożliwienie uczniom uzdolnionym informatycznie rozwijania ich talentów i pogłębiania wiedzy informatycznej. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się umiejętnościami analizowania problemów algorytmicznych, ich specyfikowania, układania wydajnych algorytmów i implementowania ich w języku programowania wysokiego poziomu, doboru stosownych struktur danych, testowania programów, pracy w środowisku programistycznym.” Konkurs składa się z 3 etapów. Około 400 najlepszych uczniów z pierwszego etapu, właśnie zakończonego, awansuje do etapu II, a 80 zawodników wejdzie do finału Olimpiady. To z nich jest wyłaniana reprezentacja Polski na Międzynarodową Olimpiadę Informatyczną.

Do tych prestiżowych zawodów przystąpił uczeń Mechana Adrian Lisiecki. Do udziału w konkursie namówiła go wychowawczymi i nauczyciel przedmiotów zawodowych informatycznych Elżbieta Harenda. Jak mówi wychowawczyni, Adrian przejawia talent i pasję w dziedzinie programowania, wykorzystuje różnorakie języki programowania, tak więc jest doskonałym kandydatem do tytułu finalisty.

A.M., E.H.
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement